Sukces uczniów z Blichu

28.11.2011 0:00

Łukasz Zabost podczas ceremonii wręczenia nagród

W dniu 24 listopada 2011 r. odbył się finał XIX-tej Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Uczestnikami Olimpiady mogli być producenci rolni i uczniowie szkół rolniczych z województwa łódzkiego. Olimpiada przebiegała w dwóch etapach: I etap - eliminacje oddziałowe w dniu 9 listopada 2011 r. podczas których spośród 104 uczestników wyłoniono 30 finalistów; II etap - finał wojewódzki w centrali Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach, składający się z dwóch części, tj. z testu oraz eliminacji ustnych. Wśród dziesięciorga laureatów znalazło się dwoje uczniów blichowskiej szkoły: Łukasz Zabost, który zajął trzecie miejsce oraz Katarzyna Rolewska, która zdobyła piątą lokatę. Łukasz Zabost był najlepszy spośród uczniów i dał się wyprzedzić jedynie dwojgu rolników, wielokrotnie startujących w konkursach i olimpiadach.
Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, Łukasz ponadto puchar dyrektora ŁODR.

Katarzyna i Łukasz są uczniami trzeciej klasy technikum agrobiznesu. Jak nam powiedział opiekun dwójki laureatów i jednocześnie wychowawca klasy - dr inż. Jerzy Zabost: sukces uczniów świadczy, że nie brak wśród młodzieży osób zdolnych i ambitnych, ludzi z pasją, pragnących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności ponad szkolne programy nauczania. Kierunek agrobiznesu, dający uprawnienia do przejmowania i prowadzenia gospodarstw stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i przydatny po wprowadzeniu przez rząd obowiązkowej rachunkowości w rolnictwie. Kształcąc w tym zakresie daje młodym rolnikom i przedsiębiorcom rolnym dobre podstawy do odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

Jerzy Zabost