ePUAP czyli jak ogarnąć podpis elektroniczny, platformę usług elektronicznych i profil zaufany

26.04.2018 11:24

65 uczniów z klas trzecich i drugich technikum: agrobiznesu, logistycznego, technologii żywności i mechanizacji rolnictwa w środę 25 kwietnia w szkole na Blichu poznawało ZUS przez Internet.

Od 2019 r. każdy dorosły będzie musiał kontaktować się z urzędami administracji publicznej, np. z urzędem skarbowym, CEIDG, ZUS za pomocą elektronicznej platformy zwanej w skrócie ePUAP. W związku z tym do naszej szkoły została zaproszona p. Anna Dąbrowska - kierownik z Inspektoratu ZUS w Łowiczu w celu przeprowadzenia szkolenia dla młodzieży. Młodzież została zapoznana z obsługą strony www.zus.pl oraz poinstruowana w jaki sposób zdobyć podpis elektroniczny. Spotkanie zakończyło się rozdaniem obecnym uczniom zaświadczeń o uczestnictwie w szkoleniu, co szczególnie może przydać się w przyszłości absolwentom technikum agrobiznesu i technikum logistycznego podczas poszukiwania pracy.

Inicjatorką tego spotkania była p. Elżbieta Wojtyna, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

Elżbieta Wojtyna