W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodzimy 75 rocznicę powstania żydowskiego w getcie warszawskim.

19.04.2018 14:20

Postanowiliśmy upamiętnić ten dzień nietypową wystawą na schodach, które krzyczą do nas danymi statystycznymi z tego krwawego okresu historii Polski: 19.04 - 16.05.1943 roku.

Dlatego wchodząc na pierwsze piętro w budynku B proszę, patrzcie wszyscy, pod nogi.

„Nie mogę pozostać w spokoju. Nie mogę żyć, gdy resztki narodu żydowskiego w Polsce, którego jestem przedstawicielem, są likwidowane. Moi towarzysze w getcie warszawskim polegli z bronią w ręku w ostatnim bohaterskim boju. Nie było mi sądzonym zginąć tak jak oni, razem z nimi.
Ale należę do nich i do ich grobów masowych. Śmiercią swoją pragnę wyrazić najsilniejszy protest przeciw bierności, z którą świat przygląda się i dopuszcza zagłady ludu żydowskiego.”

(z listu Szmula Zygelbojma do Władysława Raczkiewicza)

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji dostępnych na gazetce szkolnej w budynku B na pierwszym piętrze.

Olga Stera