Wyróżnienie dla Mateusza Trepy ucznia klasy IV LOG

21.11.2011 0:00

Dnia 21 listopada 2011 r. w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej odbyło się wręczenie nagród konkursu fotograficznego - Szczególne miejsca przyrodnicze w powiecie łowickim. Z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu brało udział 3 uczniów: Jakub Fuks, Adrian Brzozowski i Mateusz Trepa, których przygotował Grzegorz Słoma nauczyciel języka polskiego.
Celem konkursu były:

1. Promocja ciekawych miejsc przyrodniczych powiatu łowickiego.
  2. Rozszerzenie wiedzy na temat fauny i flory powiatu.
  3. Kształtowanie postaw proekologicznych, zdobycie umiejętności obserwacji przyrody.
  4. Pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej młodzieży.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, napłynęło ponad 120 prac. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia.
Z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wyróżnienie zdobył Mateusz Trepa uczeń klasy IV LOG.

Nagrody ufundował Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łowiczu.

Grzegorz Słoma