RAJD NA POWITANIE WIOSNY.

26.03.2018 19:19

W sobotę, 24 marca, członkowie Szkolnego Koła PTTK uczestniczyli w rajdzie na powitanie wiosny.

Organizatorami imprezy byli: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Rajd miał formę pieszą i rowerową. Część naszych uczniów wraz z Panią Lindą Jakubowską pokonała 12 kilometrową trasę pieszo, druga grupa wraz z Panią Mileną Wojdą-Wróbel przejechała ok. 35 km trasę rowerami. Obie grupy zakończyły rajd w Bocheniu w gospodarstwie agroturystycznym Marleny i Janusza Kozów, gdzie czekały na nich rozpalone ogniska, kiełbaski do pieczenia i oczywiście gorąca herbata. Przed rozpoczęciem rajdu komisja konkursowa, z panem burmistrzem w składzie, rozstrzygnęła konkurs na najpiękniejszą Marzannę oraz na najbarwniejszą grupę rajdową i na najweselszy strój. Dla zwycięzców przygotowane były atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zanim jednak zapłoneło ognisko wszyscy wzięli udział w ceremonii topienia Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.

Następny rajd już w MAJU!!!!!!! Nie możemy się doczekać.

Linda Jakubowska, Milena Wojda-Wróbel