W piątek 18 listopada 2011 r. ZPiT Blichowiacy wznawia działalność

11.11.2011 0:00

W dniu 8 listopada b.r. podczas zebrania Rady Pedagogicznej ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, dyrektor szkoły - Pan Mirosław Kret powołał komisję, która zajęła się rozpatrzeniem kandydatur i wyborem choreografa i kierownika muzycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. W dniu 10.11.2011 r. sześcioosobowa komisja zapoznała się z ofertami kandydatów na te stanowiska. Spośród kilku osób, które złożyły podania, wybrano dwie, które według komisji spełniały wymogi, oczekiwania i posiadały odpowiednie kwalifikacje na stanowiska choreografa i kierownika muzycznego „Blichowiaków”.

Nowym choreografem ZPiT „Blichowiacy” została Pani Katarzyna Korzeniowska-Killo, stanowisko kierownika muzycznego „Blichowiaków” objął Pan Daniel Bogusz.

Pani Katarzyna Korzeniowska-Killo posiada odpowiednie kwalifikacje, obecnie pracuje z zespołami ludowymi i młodzieżowymi, otrzymała bardzo pochlebne referencje z poprzedniego miejsca pracy. Jest osobą młodą, ale doświadczoną w prowadzeniu zespołów folklorystycznych, posiada wizję rozwoju ZPiT „Blichowiacy”, która spodobała się komisji. Ma 31 lat, jest mężatką, mieszka w Zgierzu.

Pan Daniel Bogusz to absolwent ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Jako uczeń był członkiem ZPiT „Blichowiacy”, grał w kapeli i zna repertuar zespołu, nie obce są jemu dźwięki muzyki ludowej. Obecnie pracuje jako nauczyciel w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, gdzie uczy samoobrony i technik interwencyjnych. Dał się poznać jako sumienny, zdyscyplinowany, pracowity pedagog i świetny fachowiec. Ma 33 lata, mieszka w Łowiczu.

18.11.2011 roku o godzinie 14:30 w sali gimnastycznej ZSP nr 2 RCKUiP odbędzie się zebranie organizacyjne dla członków zespołu i chętnych, którzy chcą kultywować tradycję szkoły na „Blichu” i tworzyć ZPiT „Blichowacy”. Na spotkanie zaproszeni są uczniowie szkoły z „Blichu” wraz z rodzicami.