Nie o zakochanych, ale o wiośnie  w języku rosyjskim w Walentynki

14.02.2018 16:59

W środę 14 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu odbył się II Szkolny Konkurs Ortograficzny Języka Rosyjskiego.

Pani mgr Jolanta Sikorska wraz z uczniami klas II technikum ,, zaklinała nadejście wiosny”(gdyż zima wszystkim się już  bardzo znudziła) poprzez pisanie dyktanda o tej pięknej i wyczekiwanej porze roku.

Konkurs wymagał od uczestników znajomości zasad pisowni języka rosyjskiego i umiejętności ich wykorzystania w praktyce. Tekst dyktanda obejmował 107 słów w języku obcym. Miało ono na celu wyłonić uczniów najlepiej posługujących się pisanym językiem rosyjskim. Dyktando wymagało od uczestników dużej wiedzy z zakresu ortografii i interpunkcji tego języka.

Spośród  uczniów biorących udział w dyktandzie najlepsi okazali się: Jakub Skumiał, Paweł Banaszczyk, Mateusz Lesiewicz-uczniowie z  kl. IITMA.

Dziękuję  wszystkim uczestnikom za podjęcie ,,wiosennych”, ortograficznych zmagań w języku rosyjskim.

Jolanta Sikorska