Niecodzienne odwiedziny...

23.01.2018 16:13

W dniu 23 stycznia 2018 roku w Szkole na Blichu gościliśmy Inspekcję Transportu Drogowego, która zapoznała klasy II technikum z zagadnieniami dotyczącymi pracy ITD.

Kierownik Oddziału Terenowego w Łowiczu WITD w Łodzi Pan Michał Daszkiewicz opowiedział uczniom o transporcie krajowym oraz międzynarodowym, powiedział w jaki sposób odpowiednio przewozić towary, jak powinny być one zapakowane oraz zabezpieczone. Z kolei Pan Paweł Onisk, który jest naczelnikiem Delegatury Centralnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zapoznał zgromadzonych z systemem automatycznego nadzoru drogowego. Wszyscy uczniowie poznali różne rodzaje fotoradarów. Po omówieniu teorii panowie zademonstrowali uczniom swój służbowy samochód. W ramach prezentu wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe.

Patryk Sawiak, Maciej Sałuda, Jolanta Sikorska