Chętnie pomagamy…

20.12.2017 21:37

     Na prośbę Caritas Diecezji Łowickiej działającej przy Bazylice Katedralnej, grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu z nauczycielem Grzegorzem Chojnackim pomagała przy przygotowaniu świątecznych darów dla potrzebujących

     Produkty, z których kompletowaliśmy paczki pochodziły od wiernych z parafii katedralnej, którzy w ostatnim czasie składali je w Kościele. Młodzież najpierw posegregowała produkty, tak aby w każdej świątecznej torbie znalazły się różnorodne rzeczy. Były to min: makarony, kasze, cukier, mąka, olej, kawa, herbata, konserwy i mnóstwo słodyczy. Uczniowie z zapałem skompletowali ok. 100 paczek, które w najbliższych dniach trafią do najbardziej potrzebujących z parafii katedralnej.

     Na koniec przedstawiciel księdza Proboszcza Roberta Kwatka pan Ryszard Karczewski złożył w jego imieniu podziękowania dla zaangażowanych uczniów, nauczycieli i Dyrekcji ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Oto nazwiska uczniów, którzy uczestniczyli w tej akcji pomocowej: Gajda Anna, Bursiak Klaudia, Kaźmierczak Krzysztof, Pająk Patryk , Kucharski Szymon, Kapusta Hubert i Holewa Bartek-wszyscy są z klasy II Technikum Logistycznego „A” i należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, którego opiekunem jest pani Agnieszka Leśniewska.

Grzegorz Chojnacki