Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

6.12.2017 11:24

Dnia 05 grudnia 2017 r. w naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca jest istotnie bezcenna. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesieniu pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym jak i globalnym

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności. W dniu dzisiejszym Uczniowie SKW, SU z okazji tego dnia, a także jutrzejszych Mikołajek wybrali się z wizytą do Łowickiego Szpitala na odział dziecięcy. Wolontariusze wręczyli małym pacjentom „Szumisia- Misia”, zabawkę która chodź na chwilkę odciągnęła myśli od zmartwień . SKW, SU składa serdeczne podziękowania dla pana Marcina z firmy „SZUMISIE” za przekazanie cennych prezentów.

. . .