Lekcja w kinie

28.11.2017 22:08

W dniu 27 listopada 2017r. uczniowie klas II TLb oraz I TMRiA wraz z opiekunami: p. Jolantą Sikorską, p. Anną Golędzinowską- Lebiodą oraz p. Maciejem Wróblem udali się na wycieczkę do Łodzi.

Uczestniczyli tam w lekcji przeprowadzonej w kinie w ramach Akademii Filmowej Multikino wraz z pokazem filmu "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" autorstwa Olgi Tokarczuk

Przed projekcją uczniowie razem z nauczycielami wysłuchali wykładu doktorantki Uniwersytetu Opolskiego na temat "Zwierzę też człowiek" oraz hiperbolę i groteskę "Czy możemy wierzyć w świat Pokotu".

Po seansie wszyscy w dobrych nastrojach udali się w drogę powrotną do domu.

opracował Maciej Wróbel