Niezapomniane wrażenia z Romy i Centrum Nauki Kopernik...

28.10.2011 0:00

Dnia 27 października 2011 r. uczniowie z Blichu uczestniczyli w ciekawych zajęciach przygotowanych przez Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Centrum nauki zostało założone w 2005 roku. Jego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Uczniowie z klas: III LOG, IV TŻW, IV TIN, II TIN, pod opieką pani Agnieszki Leśniewskiej-Pisarek i pana Grzegorza Słomy, poznawali prawa nauki poprzez doświadczenia, które mogli wykonać samodzielnie na interaktywnych wystawach, planszach lub też urządzeniach. Po około dwugodzinnym pobycie w Centrum Nauki młodzież wraz z opiekunami udała się na spacer po Starym Mieście w Warszawie. Uczniowie zobaczyli między innymi: Zamek Królewski, kościół św. Anny, warszawskie kamieniczki, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W czasie spaceru uliczkami Warszawy spotkali także prezentującego swój talent muzyczny - Gienka Loskę - zwycięzcę programu X-Factor. Ostatnim punktem programu tej ciekawej wycieczki był musical Les Miserables. Musical, oparty na ponadczasowej powieści Wiktora Hugo Nędznicy porusza tematy aktualne, takie jak; miłość, nienawiść, rewolucja. Twórcą muzyki jest Claude-Michel Schönberg. Reżyserem polskiej wersji Les Miserables jest Wojciech Kępczyński. Młodzież miała możliwość obejrzenia profesjonalnej gry aktorów: Ewy Lachowicz, Łukasza Zagrobelnego, Janusza Krucińskiego i wielu innych. Ogromne wrażenie na widzach wywarła scenografia, która jest dopracowana w każdym szczególe i zmienia się kilkanaście razy w trakcie trwania spektaklu. Uczniowie oglądający musical byli pod wielkim wrażeniem.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek
Grzegorz Słoma