IV Olimpiada Logistyczna

25.10.2011 0:00

Dnia 21 października 2011roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych RCKUiP w Łowiczu odbyła się IV Olimpiada Logistyczna pod kierunkiem nauczycieli logistyki Pań: Agnieszki Leśniewskiej i Magdaleny Piechowskej-Malińskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury. I etap olimpiady rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny, między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Teraz 80 uczestników naszej szkoły czeka na wyniki, które Wyższa Szkoła Logistyki ogłosi na stronie internetowej do końca października. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Udział w olimpiadzie ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału jaki uczeń liceum profilowanego powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek