Trwają już zapisy do XVI edycji SIGG – Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

20.10.2017 18:01

     Uczniowie mają czas na zgłoszenie się do 10 listopada 2017r. Do udziału zachęcają oczywiście także atrakcyjne nagrody – nawet do 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu.

Kto może wziąć udział w SIGG?

     W grze mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do wzięcia udziału w grze zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby nauczyć się inwestować na Giełdzie przy użyciu wirtualnych środków. Dzięki platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku kapitałowym, poznać rodzaje instrumentów finansowych notowanych na GPW i spróbować swoich sił posługując się wirtualnymi środkami.

Na czym polega SIGG?

     SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczestnicy, pod opieką nauczyciela, zakładają zespoły liczące od 2 do 4 osób. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym oraz ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu. W tym roku przewidziano trzy etapy gry:

- etap 1 na akcjach i ETF-ach,

- etap 2 na kontraktach terminowych,

- Finał w Sali Notowań GPW.

 

Dlaczego warto wziąć udział w SIGG?

     SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.

Jak się zarejestrować?

     Pierwszy krok wykonuje nauczyciel - opiekun grupy (Elżbieta Wojtyna lub Jerzy Zabost), który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na https://sigg.gpw.pl/ Następnie, każdy z uczniów zakładając swoje konto wybiera szkołę, nauczyciela oraz Zespół. Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych prawdziwą wygraną.

 

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: sigg@gpw.pl

 

Projekt organizowany jest przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.


 

Oto wybrane i przydatne (ale nie wszystkie) informacje:

https://www.gpw.pl/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gie%C5%82da_Papier%C3%B3w_Warto%C5%9Bciowych_w_Warszawie

https://www.gpw.pl/jak-zaczac-inwestowac

 

Elżbieta Wojtyna