Podróż przez 1000 lat w interaktywnych galeriach, giełda papierów wartościowych i świetna komedia w Teatrze Kwadrat  

12.10.2017 21:52

W środę 11 października uczniowie z klasy 3 TAŻ (technikum agrobiznesu + technikum technologii żywności) oraz 3 TŻU (technikum żywienia i usług gastronomicznych) wraz z wychowawcami zwiedzili trzy fajne miejsca w Warszawie.

W programie wycieczki znalazło się niesamowicie wyposażone i niewątpliwie bardzo kosztowne Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nowoczesny budynek muzeum zaprojektowany przez fińską pracownię to prawdziwa perła architektury. Znajduje się na terenie przedwojennej dzielnicy żydowskiej. Wystawa jest opowieścią o zabytkowych obiektach, zaprezentowanych poprzez instalacje scenograficzne i interaktywne, modele, dzieła sztuki, multimedia i teksty. Przedstawia 1000 lat przeszłości, oddaje głos osobom żyjącym w tamtych czasach.

Stamtąd przedostaliśmy się wprost do następnego wyjątkowego i żyjącego z obrotu kapitałem miejsca - na jedyną w Polsce Giełdę Papierów Wartościowych. Okazało się, że rynek giełdowy w naszym kraju obchodzi w tym roku 200 lat swego istnienia. Najpierw nauczyliśmy się odczytywać zawarte w wystroju symbole, m. in. schody zaprojektowane na wzór dolara. Z kolei metalowy byk znajdujący się na holu głównym odzwierciedla wzrost gospodarczy, czyli hossę. Zobaczyliśmy notowania kursu akcji najlepszych 20 spółek oraz film na temat funkcjonowania giełdy.

Na koniec wycieczki był przewidziany spektakl w znanym ze świetnych komedii i popularnych aktorów Teatrze Kwadrat. Obejrzeliśmy "Sztukę" Yasminy Rezy, w której wystąpił Andrzej Nejman, Bartosz Opania i Michał Lewandowski. Zagrali trzech facetów, którzy przyjaźnią się od lat, ale w ich relacji można dostrzec skrywane urazy oraz rywalizację....

 

Elżbieta Wojtyna