Rajd Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty

17.09.2017 18:41

W dniu 16.09.2017 r. grupa uczniów szkoły blichowskiej należąca do szkolnego koła PTTK wraz z nauczycielami panią Lindą Jakubowską i Mileną Wojdą- Wróbel uczestniczyła w XIV RAJDZIE BOJOWYM 10 PUŁKU PIECHOTY do Kompiny w 78 Rocznicę Bitwy nad Bzurą.

Rajd odbył się w formie rowerowej, pieszej i kajakowej. Nasza blichowska grupa wybrała rajd pieszy. Trasa piesza o długości ok. 10 km rozpoczęła się w Łowiczu, a zakończyła w Kompinie. Uczniowie po drodze podziwiali uroki okolicznych lasów, łąk i rzeki Bzury. Główne uroczystości odbyły się na cmentarzu wojennym w Kompinie, gdzie spoczywa najwięcej żołnierzy „ dziesiątki”. Tu pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze, a następnie przewodnik przypomniał historię 10 pp. w czasie działań nad Bzurą. Po części oficjalnej było ognisko z kiełbaskami, wojskowa grochówka oraz konkursy sprawnościowe z nagrodami. Nasi uczniowie z wielką chęcią brali udziła w konkurencjach, w których zajęli pierwsze 2 miejsca w konkurencji-"Strzelanie z wiatrówki do celu”.I miejsce Michał Kaczor , II miejsce Adrian Gajda. Młodzież była bardzo zadowolona ze spędzonego razem czasu, było dużo dobrego humoru,. Rajd uznajemy za zaliczony. Czekamy na kolejne wyzwania.

Linda Jakubowska