„MAMMA MIA” – tym razem dla pracowników Blichu.

5.06.2017 18:56

Dnia 2 czerwca 2017 roku nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emerytowani pracownicy Blichu obejrzeli musical „MAMMA MIA”.

Było zagrany 574 raz w Teatrze Roma. Spektakl, na który składają się wielkie przeboje grupy ABBA, doczekał się w 2008 roku ekranizacji z Meryl Streep w roli głównej . „MAMMA MIA!” to komedia romantyczna. Skonfrontowane są tam marzenia i ambicje kobiet z lat 70 i 90. Tutaj są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Zapoznajemy się z historią jej 20-letniej córki- Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałaby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego tatę. Przepiękna scenografia, doskonała gra aktorów, piosenki legendarnego zespołu ABBA w polskiej wersji wywarły niezapomniane wrażenia na widzach. Po spektaklu, w foyer Teatru Roma , odtwórczynie głównych ról- Alicja Piotrowska i Paulina Łaba podpisywały płytę z utworami z musicalu.

Grzegorz Słoma