Ciekawe spotkanie dla logistyków

15.05.2017 8:45

11 maja uczniowie klasy II TL uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Studenckiego Koła Naukowego Logistyki i

Innowacji LOGIN z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Było to kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły ze studentami logistyki z Uniwersytetu Łódzkiego. 6 grudnia uczestniczyliśmy w VII Dniu Logistyki i Innowacji.

Studenci podczas dwugodzinnych warsztatów przekazali uczniom informacje dotyczące studiowania logistyki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym i zaprezentowali firmy logistyczne, w których odbywają praktyki. Mówili również o rozwijającym się rynku usług logistycznych w Polsce i możliwościach pracy w logistyce i spedycji oraz o praktykach dla uczniów i studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką. W dalszej części zajęć uczniowie zmierzyli się z wykonaniem projektu logistycznego, który polegał między innymi na zaplanowaniu procesu produkcji. Najlepsze drużyny otrzymały gadżety logistyczne ufundowane przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny. Nasza szkoła została również zaproszona na kolejny Dzień Logistyki i Innowacji oraz konferencję organizowaną na Wydziale.

Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania, ponieważ otrzymali wiele cennych informacji. Organizatorem spotkania była Magdalena Piechowska-Malińska.

Magdalena Piechowska-Malińska