Sprzątanie Świata 2011

20.09.2011 0:00

Dnia 20 września 2011 roku po raz kolejny odbyło się Sprzątanie Świata. Akcję tę w szkole na Blichu rozpropagował Samorząd Szkolny działający pod opieką Pań: Anny Tomczak i Magdaleny Gasińskiej. Około 350 uczniów naszej szkoły z klas: I TMR, II TMR a, II TMR b, I TIN, II TIN, I LOG, II LOG, I TA, II TAW, I TŻiGD, II TŻiGD, I MK, II MK, wraz z opiekunami: Magdaleną Gasińska, Grzegorzem Słomą, Wojciechem Białeckim, Emilią Adamowicz, Anną Czarnecką, Magdaleną Przyłuską, Agnieszką Leśniewską-Pisarek, Urszulą Surmą, Jerzym Zabostem, Marią Tataj, Jolantą Sikorską, Maciejem Wróblem, Ewą Szwarocką-Szczepańską brało udział w sprzątaniu terenów gospodarstwa, boiska, trawników należących do ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki, jak też i ulic wokół szkoły: Kiernozkiej, Seminaryjnej, Blich. Akcja ta, odbywająca się corocznie od kilku lat ma na celu uświadomienie wszystkim jak ważna jest czystość wokół nas oraz jak istotna jest segregacja śmieci. Worki i rękawice foliowe zapewniło Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek