Stanęli przed cudownym obliczem Czarnej Madonny

9.04.2017 12:21

     Tradycyjnie w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wyruszyła na Pielgrzymkę Maturzystów z terenu diecezji łowickiej do Częstochowy. 

     Dnia 08.04.2017 r. na Jasną Górę udało się około czterech tysięcy abiturientów, katecheci, kapłani, nauczyciele z prawie siedemdziesięciu szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie diecezji łowickiej. Z blichowskiej placówki wyruszyło 80 uczniów oraz ośmioro nauczycieli. Reprezentowali dekanat Łowicz – Katedra.   

     Uczniowie oddziałów maturalnych odpowiedzieli na zaproszenie Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziuby. Do polskiej Kany Galilejskiej wyruszyli już 24 raz. Hasłem Pielgrzymki było: „Oto Matka Twoja”.

     Wszyscy, którzy wsiedli tego kwietniowego poranka do autokaru zabrali ze sobą intencje, które złożyli przed tronem Jasnogórskiej Pani. Na miejscu pątnicy uczestniczyli w programie przygotowanym przez księży pracujących w Wydziale Duszpastersko – Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Łowickiej: wysłuchali rozważań Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, brali udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył ks. bp. Andrzej F. Dziuba, wsłuchali się w treść konferencji wygłoszonej przez ks. dr. hab. Robert Skrzypczaka, zawierzyli siebie, swoje rodziny i przyjaciół Królowej Polski.

     W drodze powrotnej uczniowie dzielili się swoimi refleksjami oraz przeżyciami. Dwie maturzystki - Magda Koza oraz Monika Krawczyk udzieliły krótkiego wywiadu dla Radia Victoria. To był dobry, niezapomniany czas: pełen modlitwy, skupienia, wyciszenia, radości z obecnością drugiego człowieka, spotkania z Bogiem, skorzystania z Sakramentu Pokuty.

     Warto nadmienić, że Pielgrzymka Maturzystów w obecnym roku szkolnym zbiegła się z Nawiedzeniem Obrazu Czarnej Madonny w parafiach naszej diecezji, świętującej 25-lecie jej powstania.

 

Piotr Sumiński