Migawki z pierwszego dnia ogólnopolskiego finału XLIII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie na Blichu

6.04.2017 12:19

Przygotowania do OWoMiM za nami. 4 kwietnia ukończono wszystkie prace, aby dzień później serdecznie przywitać uczestników. Bardzo estetycznie prezentowały się poszczególne pomieszczenia w budynku B, w których Komisja Olimpiady, zaproszeni goście i uczniowie będą spędzać większość czasu podczas zawodów.

Na hallu szkoły bardzo ładnie prezentowały się wystawki (z możliwością degustacji) czterech przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mleka - okręgowych spółdzielni z: Łowicza, Krośniewic, Głuchowa i ze Skierniewic.

5 kwietnia to był dzień przyjazdu uczestników z 12 szkół z terenu Polski i dzień rozpoczęcia Olimpiady. Młodzież przystąpiła do dwóch testów.

Podczas pierwszego dnia zawodów III stopnia pomocą posłużyli uczniowie z klasy 3 TTG oraz 1 TŻiUG.

Na 6 kwietnia do południa zaplanowano zadania praktyczne. W czwartek w organizację zaangażowani są nasi uczniowie z klasy 2 technikum technologii żywności.

Elżbieta Wojtyna