Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego na „BLICHU”

1.09.2011 0:00

Dnia 1 września 2011 roku o godz. 9:00 w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki uczniowie usłyszeli swój pierwszy dzwonek lekcyjny. Rozpoczynał on inaugurację roku szkolnego 2011/2012.

Na tę uroczystość przybyli uczniowie, Rada Pedagogiczna, Dyrekcja szkoły, rodzice oraz pracownicy placówki. Dyrektor szkoły - Pan Mirosław Kret w sposób szczególny przywitał tegorocznych maturzystów, oraz uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku rozpoczynają edukację na „Blichu”. Została im przedstawiona kadra kierownicza szkoły. Pan Mirosław Kret omówił pierwszoklasistom zasady panujące w szkole. Potem przedstawił wychowawców klas pierwszych. A są nimi:

• Technikum Agrobiznesu - p. Irena Chorążka,
  • Technikum Logistyczne - p. Ewa Szwarocka - Szczepańska,
  • Technikum Informatyczne - p. Leszek Skórski,
  • Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego - p. Agnieszka Golan,
  • Technikum Mechanizacji Rolnictwa - p. Grzegorz Chojnacki,
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa - p. Jadwiga Studzińska.

Ogólnie w tym roku szkolnym w szkole na „Blichu” uczy się 664 uczniów, w tym 162 w klasach pierwszych.

Po przemówieniu Pana Dyrektora, głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Marianna Krysztofiak. Życzyła uczniom samych sukcesów, a nauczycielom cierpliwości oraz wytrwałości. Po niej swoje krótkie wystąpienie zaprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Michał Sut z kl. 3 Log oraz Agata Słoma z kl. 3TAW.

Pod koniec uroczystości Pan Mirosław Kret przeczytał zebranym fragment listu Pani Minister Edukacji Narodowej - Katarzyny Hall oraz fragment listu Łódzkiego Kuratora Oświaty - Pana Jana Kamińskiego. Na koniec głos zabrali wicedyrektorzy szkoły. Pani Maria Laska zaznaczyła m.in., że szkoła na „Blichu” uczestniczy w programie „Szkoła bez przemocy”, a Pan Janusz Wróbel przedstawił przydział sal dla poszczególnych klas na rok szkolny 2011/2012.

W roku szkolnym 2011/2012hasłem przewodnim jest: „SZKOŁA Z PASJĄ".

Poczet sztandarowy stanowili uczniowie kl. 3 Technikum Logistycznego: Angelika Sierota, Katarzyna Walczak oraz Daniel Kobierzycki.

W czasie trwania uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, minutą ciszy uczczona została pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej, a delegacja uczniów złożyła kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą poległych podczas niej nauczycieli.

Marta Wasilewska - 4 Log,
Piotr Sumiński