Wykład Koła Żywienia

24.03.2017 8:10

Dnia 23 marca b.r. Kółko Żywienia skorzystało z zaproszenia Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu i przeprowadziło tam pogadankę z zakresu żywienia człowieka.

Członkowie Koła z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych : Klaudia Kaźmierczyk, Adam Sadowski, Klaudia Sokołowska, Aleksandra Woźniak przygotowali dla gimnazjalistów prezentację pt.: Zaburzenia odżywiania. Poruszony został niezwykle ważny temat zmian zachodzących w organizmach młodych ludzi, współczesne nawyki żywieniowe młodzieży. Następnie omówiono kolejno choroby tj.: bulimia, anoreksja, ortoreksja i bigoreksja.

Uczniowie klas III gimnazjum z uwagą wysłuchali jak groźne są sutki omówionych chorób, a w szczególności odmawianie sobie pełnowartościowych posiłków, niewłaściwe sposoby odchudzania, restrykcyjne i nieracjonalne diety czy niepotrzebne stosowanie odżywek dla sportowców. Na zakończenie młodzież naszej szkoły przeprowadziła konkurs dotyczący nowo poznanej wiedzy. Gimnazjaliści z chęcią brali udział w zabawie. Na najlepszych czekały nagrody w postaci zdrowych przekąsek.

Opiekun Kółka Żywienia: Iwona Bogusiewicz-Kuś