Najlepszą drogą do przyszłości jest stworzenie własnej - etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

6.03.2017 21:20

   W poniedziałek 6 marca w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu odbył się pierwszy, szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Organizatorami tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia są: Instytut Nowych Technologii i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a partnerami m. in.: Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki.

   Olimpiada ma za zadanie zwiększenie świadomości uczniów na temat procesów gospodarczych, przedsiębiorczości i budowania innowacyjnych rozwiązań, a także wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, budowanie dobrego wizerunku polskiej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, rozwijanie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole.

   Olimpijskie zmagania rozpoczęły się o godzinie 13.00 w pracowni komputerowej w budynku B. Po zalogowaniu się na platformę online do testu przystąpiło 30 uczniów z naszej szkoły z następujących klas: drugiej klasy technikum agrobiznesu (2 TAŻ), z kl. pierwszej A technikum logistycznego (1 TLA) oraz z kl. pierwszej A technikum informatycznego (1 TIA). Zadania dla każdego ucznia były jednakowe, ale odpowiedzi dobrane w zupełnie innej kolejności. Test został automatycznie sprawdzony przez system.

   Uczniowie, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu OWoBiI, w połowie marca przystąpią do testu z tej samej tematyki, ale o wyższym poziomie trudności.

   W skład komisji szkolnej czuwającej nad przebiegiem Olimpiady wchodzą: Jerzy Zabost i Elżbieta Wojtyna, a współpracują Anna Kosmowska i inni nauczyciele przedmiotów informatycznych w naszej szkole.

http://www.olimpiada.org.pl

 

Elżbieta Wojtyna