Nowoczesny ciągnik Case Puma 150, nowe możliwości kształcenia dla uczniów z Blichu!

4.01.2017 20:08

Nowoczesny ciągnik Case Puma 150, to nowe możliwości dla uczniów z Blichu! 4 stycznia 2017 roku w szkole na Blichu miało miejsce oficjalne przekazanie tego wyjątkowego sprzętu rolniczego o wartości prawie 356 tys. zł.

W czasie przekazania, odbyła się prezentacja nowoczesnego ciągnika. W tym wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Łowicki Pan Krzysztof Figat, przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg na sprzedaż ciągnika dla szkoły, prezes -Techpom Sp. z oo Pan Krzysztof Krajza, dyrektor centralny Case IH na Polskę- Pan Piotr Szewczuk, dyrektor marketingu Case IH- Pan Krzysztof Paćkowski,przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Wioletta Wrońska oraz dyrektor szkoły- Pani Maria Laska, wicedyrektorzy Pani Maria Elżbieta Tataj, Pan Janusz Wróbel, kierownik praktycznej nauki zawodu Bogumiła Rosa, kierownik gospodarczy - Pan Marek Lesiak, nauczyciele przedmiotów bloku mechanizacja rolnictwa i agrobiznesu- Pani Katarzyna Mańkowska, Pani Elżbieta Wojtyna, Pan Mariusz Szewczyk, Pan Paweł Chmielecki, Pan Adam Kaczmarczyk, Pan Stanisław Pietrzak, uczniowie kształcący się na kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki , technik agrobiznesu w szkole na Blichu. Zakupiony ciągnik to jeden z najnowocześniejszych obecnie oferowanych na rynku. Moc silnika to 150 KM. Ciągnik jest wyposażony w bezstopniową skrzynię przekładniową CVX, posiada nowoczesną klimatyzowaną kabinę wyposażoną w panel sterowniczy. Warto dodać ,że ma również możliwość zainstalowania systemu precyzyjnego prowadzenia. Dzięki uprzejmości firmy Techpom Sp. z oo szkoła może korzystać z symulatora precyzyjnego automatycznego prowadzenia ciągnika w pracach polowych, które to urządzenie firma wypożyczyła gratisowo do szkolenia uczniów. Zakup nowego sprzętu bardzo cieszy! Ciągniki, które posiada gospodarstwo przy szkole na Blichu, nie zawsze mogły współpracować z nowoczesnym sprzętem rolniczym. Teraz uczniowie kształcący się na kierunkach mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz agrobiznesu, w szkole na Blichu, będą mieli możliwość korzystania na zajęciach praktycznych z tego wspaniałego sprzętu- mówi dyrektor szkoły Maria Laska. Ciągnik Case Puma został poświęcony przez ks. Radosława Sawickiego. Jako pierwszy do przecięcia tradycyjnej wstęgi został zaproszony Pan Marek Lesiak, który był jednym z inicjatorów pozyskania nowego sprzętu. Dziękujemy Panu Pawłowi Chmieleckiemu za realizację i nagranie filmu a Panu Mirosławowi Gładkiemu za montaż.

Tutaj i w Galerii filmów znajdziesz film z uroczystego przekazania sprzętu.

Mariusz Szewczyk, Katarzyna Mańkowska, Grzegorz Słoma