Żywność z laboratorium

4.01.2017 16:26

Kawior o smaku pomidorów, pianka z soku jabłkowego, spaghetti z zielonej herbaty to tylko niektóre propozycje z kuchni molekularnej, którą mieli możliwość przygotowywać uczniowie kształcący się na kierunku technik technologii żywności.

Żywność molekularna to żywność przyszłości, któż to wie? Zapewne jest to ciekawostka kulinarna łącząca w sobie nowe smaki, odmienną konsystencję, aromaty, niespotykany kształt, a uzyskane wyroby wyglądają jak małe dzieło sztuki.

Były to pierwsze z zajęć warsztatowych realizowanych w ramach projektu RURAL DEAR AGENDA – EYD 2015, w którym uczestniczą uczniowie kształcący się na kierunkach: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu.

Olga Kwapisz-Wojda, Agnieszka Golan