I miejsce dla Adriana Pietrzaka w konkursie plastycznym Boże Ciało w Łowiczu

21.06.2011 0:00

Dnia 21 czerwca 2011 roku w Łowickim Ośrodku Kultury odbyło się wręczenie nagród oraz wernisaż prac, które nadesłano na konkurs plastyczny: Boże Ciało w Łowiczu. Tematem konkursu były zwyczaje ludowe towarzyszące uroczystościom Bożego Ciała; ołtarze kościelne, uczestnicy procesji niosący chorągwie, sypanie kwiatów itp. Prace plastyczne oceniano w różnych kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Spośród ponad 70 prac jury wyłoniło w każdej kategorii trzy miejsca oraz wyróżnienia. Uczeń klasy I TMR a z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu namalował pastelami kobiety w strojach łowickich niosące w procesji chorągwie. Zdobył I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przygotował ucznia Grzegorz Słoma- nauczyciel języka polskiego.

Grzegorz Słoma