Absolwenci z prelekcją dla przyszłych informatyków

22.12.2016 17:02

Dnia 19 grudnia 2016 roku, uczniowie z Technikum nr 2, z oddziałów: II, III oraz IV kształcących w zawodzie technik informatyk wzięli udział w prelekcji.

Zorganizowała ją p. Bogumiła Rosę - kierownik szkolenia praktycznego. W murach naszej szkoły zawitali przedstawiciele firmy programistycznej Dora Digital. Ma ona siedzibę w Łowiczu. Sukcesywnie tworzy: strony www, programy, aplikacje nie tylko dla polskich klientów.

Prelegentami okazali się absolwenci ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu: Marcin Olejniczak oraz Adam Gontarek. Obaj kształcili się w zawodzie technik informatyk. W swoim wystąpieniu przybliżyli m.in. tematykę pracy się w profesjonalnej firmie, przedstawili wymagania jakie powinien spełniać przyszły programista. Firma Dora Digital bardzo chętnie przyjmuje i zaprasza młodych programistów z Blichu, którzy chcą związać swoją pracę z branżą programistyczną.

Konrad Śliwiński - 3 Tin, P.S.