PROCAM w naszej szkole.

12.12.2016 13:28

W dniu 6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy PROCAM Polska, w trakcie którego zapoznali się z funkcjionowaniem i obsługą specjalistycznego oprogramowania do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

PROCAM Polska Sp. z o.o. jest spółką funkcjonującą w oparciu o model angielskiej firmy ProCam UK Limited działającej w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego. Firma prowadzi aktywną działalność handlową i doradczą od 2004 roku.

Na rynku firma akcentuje swoją działalność doradczą jako wartość dodaną do oferowanych produktów, która pozwala tworzyć rozwiązania w zależności od problemów występujących na polu w procesie produkcji rolnej .

Oprogramowanie zaprezentowane zgromadzonym na spotkaniu pozwala w sposób prosty i intuicyjny prowadzić kontrolę nad działaniami podejmowanymi w trakcie procesu produkcji w gospodarstwie indywidualnym.

PROCAM Polska w ramach współpracy z naszą szkołą udostępniła bezpłatnie program do prowadzenia gospodarstwa naszym uczniom, którzy na zajęciach szkolnych w praktyce będą mogli zapoznać się z jego działaniem.

 

Dariusz Surma