Mecz Przyjaźni

16.06.2011 0:00

TEAM Z BLICHU

16 czerwca 2011 r. na „Orliku” przy ul. Bolimowskiej odbył się mecz piłki nożnej między uczniami ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, a osadzonymi z Zakładu Karnego w Łowiczu.

Spotkanie to zainicjowali p. Piotr Sumiński, p. Linda Jakubowska, p. Kamil Szkup - nauczyciele z ZSP 2 w Łowiczu oraz mł. chor. Szymon Hoffman - wychowawca z łowickiego Zakładu Karnego. Mecz odbył się w ramach resocjalizacji osadzonych. Uczniowie z „Blichu” zaś mieli niebywałą okazje zdobyć nowe doświadczenie oraz propagować zdrowy styl życia.

Spotkanie uczniów ZSP 2 w Łowiczu z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łowiczu trwało 60 min. i przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Mecz zakończył się rezultatem 15:11 (9:3) dla uczniów szkoły z „Blichu”.

Skład drużyny z ZSP 2 w Łowiczu: Piotr Znajewski, Rafał Bogus, Łukasz Rybus, Patryk Michalak (wszyscy z kl. 1b Technikum Mechanizacji Rolnictwa), Damian Kosiorek, Maciej Kret (obaj z kl. 2 Technikum Informatycznego), Daniel Kobierzycki (z kl. 2 Technikum Logistycznego), Jakub Trupinda (z kl. 1 Technikum Logistycznego).

Bramki dla drużyny z „Blichu” strzelali: Damian Kosiorek - 4, Daniel Kobierzycki - 3, Rafał Bogus - 3, Maciek Kret - 2, Łukasz Rybus - 1, Jakub Trupinda - 1.

Sędziował p. Kamil Szkup - nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP 2 w Łowiczu.

Jak powiedział p. Szymon Hoffman z Zakładu Karnego w Łowiczu, takie mecze osadzeni chętnie rozegrają z uczniami z innych szkół. Nadmienić należy, że uczniowie z „Blichu” byli pierwszymi, którzy zagrali taki mecz.

Piotr Sumiński