„Piotruś Pan” i spotkanie młodzieży z Blichu z Marią Tyszkiewicz, Nataszą Urbańską, Pawłem Orłowskim, Arturem Chamskim- Gwiazdami Buffo i znanych programów reality show.

4.12.2016 17:55

Dnia 2 grudnia 2016 roku, po zajęciach lekcyjnych , grupa młodzieży z Blichu, wraz z organizatorami p. Grzegorzem Słomą i p. Magdaleną Piechowską Malińską, wybrała się kolejny raz do teatru.

Tym razem była to podróż na Niebywalencję. W zwyczajnym życiu nie ma lepszego sposobu, by powrócić do świata dzieciństwa niż dać się porwać magii teatru i muzyki - zapominając o świecie racjonalnym- znów przenieść się w baśniową krainę. Tym razem uczniowie mieli możliwość obejrzenia musicalu „Piotruś Pan”. Historia tego spektaklu sięga 1992 roku. To wtedy Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przejęli Teatr Studio Buffo, chcąc stworzyć w nim teatr muzyczny. Tak też się stało. Pan Janusz Józefowicz po 15 latach z sukcesem wznowił musical „Piotruś Pan" z librettem Jeremiego Przybory. Premiera odbyła się w Studio Buffo w setną rocznicę urodzin współtwórcy "Kabaretu Starszych Panów" w grudniu 2015 r. Spektakl to ciekawa, pełna przygód historia tytułowego bohatera. Młodzież była pod dużym wrażeniem scenografii spektaklu, wspaniałych strojów i doskonałej gry aktorów. O tym świadczyły gromkie brawa. Po obejrzeniu musicalu uczniowie mieli możliwość spotkania się z Dorosłą Wendy-Nataszą Urbańską, Indianką- Marią Tyszkiewicz, Piratami-Pawłem Orłowskim, Arturem Chamskim. Co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Grzegorz Słoma, Magdalena Piechowska-Malińska