„Dzień bez przemocy” i „Dzień Sportu” na Blichu

7.06.2011 0:00

06.06.2011 r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbył się niecodzienny dzień. Tego dnia uczniowie i nauczyciele integrowali się podczas wspólnie przeżywanego „Dnia bez przemocy” oraz „Dnia Sportu”.

Harmonogram wyżej wspomnianego dnia był następujący:

1. W godz. 8.00 - 10.00 - projekcja filmu: „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Tutaj wraz ze swoimi klasami obecni byli wychowawcy:
    • Milena Wojda-Wróbel z kl. I TMR a,
    • Magdalena Gasińska z kl. I TMR b,
    • Ilona Kosiorek z kl. TIN,
    • Linda Jakubowska z kl. I TAW,
    • Tadeusz Kapusta z kl. I M,
    • Waldemar Osica z kl. I LOG,
    • Romuald Kosiorek z kl. I M,
    • Anna Kosmowska z kl. I TŻiGD,
    • Jerzy Zabost z kl. II TAW,
    • Anna Tomczak z kl. III TA,
    • Paulina Dróżdż z kl. II TMR a,
    • Donata Skierska z kl. II TMR b,
    • Magdalena Drobnik - Pudłowska z kl. II TIN,
    • Agnieszka Leśniewska - Pisarek z kl. II Log,
    • Adam Kaczmarczyk z kl. II M.
  2. Spotkania z zaproszonymi gośćmi: sala gimnastyczna
    • godz.10.15 - Marcel Ołubek, v-ce mistrz polski juniorów w yo-yo
    • godz.10.45 - Paweł Januszewski - lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki. Po zakończonym spotkaniu Aleksandra Dalecka (kl. 1Log) przeprowadziła z p. Januszewskim wywiad, któremu przysłuchiwali się zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  3. W godz. 11.00 - 12.30 konkurencje sportowe:
    • Mecz piłki nożnej (nauczyciele - uczniowie): 2x 10 min.
    • Mecz siatkówki (nauczyciele - uczniowie).
    • Konkurencje sportowe: rzut kaloszem, przetaczanie opony.
  4. W godz. 12.30- 13.30- wspólne grillowanie.
Wyniki konkurencji sportowych były następujące:

Rzut kaloszem - uczniowie: 1. Patryk Chmurski, 2. Karolina Odolczyk, 3. Damian Kostrzewa. W tej konkurencji startowali również nauczyciele i pracownicy szkoły: Danuta Kowalska, Katarzyna Koper, Magdalena Rosłonek, Anna Kosmowska, Emilia Adamowicz, Ilona Kosiorek.
Sędzią była pani Katarzyna Charążka.

Przetaczanie opony: 1. p. Katarzyna Charążka i p. Kamil Szkup - nauczyciele, 2. Tomasz Wojda, 3. Patryk Chmurki.
Sędziami byli: p. Linda Jakubowska, p. Jakub Zaczkiewicz.

Mecz piłki nożnej Uczniowie - Nauczyciel zakończył się wynikiem 4:0.
Skład drużyny Uczniów: Adrian Zawadzki, Damian Kosiorek, Jakub Łazęcki, Rafał Trakul, Rafał Bogus, Łukasz Rybus.
Skład drużyny Nauczycieli: p. Grzegorz Chojnacki, p. Piotr Sumiński, p. Maciej Wróbel, p. Kamil Szkup, p. Joanna Siekiera, p. Katarzyna Charążka, p. Józef Mamiński, p. Adam Kaczmarczyk.
Sędziował p. Jakub Zaczkiewicz.

Mecz piłki siatkowej Uczniowie - Nauczyciele zakończył się rezultatem 2:1.
Skład drużyny Uczniów: Mateusz Stępień, Natalia Pakulska, Agata Słoma, Kalina Kwiatkowska, Aleksandra Dalecka, Jarosław Blus, Eryk Golan, Piotr Głowacki, Hubert Marszałek, Damian Kobierczyki.
Skład drużyny Nauczycieli: p. Kamil Szkup, p. Magdalena Rosłonek, p. Linda Jakubowska, p. Agnieszka Kozłowska, p. Katarzyna Charążka, p. Anna Czarnecka, p. Anna Kosmowska.
Sędziowała: p. Katarzyna Polak.

Po zakończeniu konkurencji sportowych wszyscy udali się na wspólne grillowanie. W pomoc przy grillu zaangażowali się rodzice: państwo Tomasz i Agata Sikorowie - rodzice Aleksandra Sikory z I TMRb.

Organizatorami „Dnia bez przemocy” i „Dnia Sportu” byli: p. Maryla Laska - wicedyrektor, p. Anna Golędzinowska - Lebioda - pedagog szkolny , nauczyciele wychowania fizycznego: p. Kamil Szkup, P. Jakub Zaczkiewicz, p. Katarzyna Charążka, p, Katarzyna Polak, p. Linda Jakubowska, wychowawcy klas i Samorząd Uczniowski.

Weronika Wiśniewska i Katarzyna Wodzyńska (z kl. II TAW), Piotr Sumiński