Targi Horti- Tech w Kielcach    

27.11.2016 20:45

Dnia 18 listopada 2016r. uczniowie klas III TMA oraz II TMR wraz z opiekunami: p. Dariuszem Surmą, p. Wojciechem Białeckim oraz p. Maciejem Wróblem pojechali na wycieczkę szkolną na Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych "HORTI- TECH", odbywających się w Kielcach.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć na własne oczy najnowsze rozwiązania z dziedziny rolnictwa, w tym sprzęt i maszyny, które cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających.

Jednym z puktów wyjazdu był konkurs "Kalibracja opryskiwacza", w którym uczniowie klasy III Agrobiznesu wzięli udział by rywalizować z młodzieżą z innych szkól na terenie całego kraju. Pamiątkowymi dyplomami nagrodzeni zostali Marek Muras, Cezary Dałek oraz Konrad Snopek.

Największym zainteresowaniem podczas targów cieszyło się stoisko firmy "PROCAM", a to między innymi za sprawą występu zespołu pieśni i tańca "Blichowiacy", którzy bardzo pomogli w promocji. Ubrani w regionalne stroje odśpiewali kilka utworów ze swojego repertuaru za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec wszystkim zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

 

Maciej Wróbel