Awans do zawodów rejonowych w szczypiorniaku

21.11.2016 15:21

W dniu 07.12.2016r. w Łowiczu w hali OSiR nr 1 odbyła się Powiatowa Licealiada Szkolna w Piłce Ręcznej Chłopców na rok szkolny 2016/2017.

Awans do zawodów rejonowych wywalczył zespół ZSP nr 2 w Łowiczu w składzie: Eryk Wojda, Krystian Wróbel, Paweł Redo, Dominik Małecki, Dawid Gałązka (Kapitan Drużyny), Grzegorz Jaska, Damian Brzozowski, Seweryn Słoma, Robert Kubiak, Krystian Jagoda, Adrian Musialik, Kacper Antosik, Dominik Bogus, Tomasz Makowski i Mateusz Zabost. Nauczycielem wychowania fizycznego jest Kamil Szkup.

W turnieju wzięło udział osiem szkół ponadgimnazjalnych z Łowicza oraz Zduńskiej Dąbrowy.

W tym roku triumfowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którzy w finale pokonali obrońców tytułu z łowickiego „Ekonomika”. Przed rokiem chłopcy z „Blichu” byli minimalnie gorsi od rówieśników z ZSP nr 4 W tym roku role te się odwróciły i w finale wygrali 7:5 Tym samym odzyskali tytuł z przed dwóch lat. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze ręczni z I Liceum Ogólnokształcącego dzięki zwycięstwu 4:3 nad „Medykiem”.

Drużyna z Blichu jako jedna nie przegrała żadnego meczu grupowego tym samym zgarniając całą pulę punktów.

Zespół Blichowski to czołówka szkolnych szczypiornistów, którzy każdego roku zajmują wysokie miejsca na zawodach międzyszkolnych. Piłka ręczna jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w ZSP Nr 2.

Nadmienić można sukcesy:

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2010 - II miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2012 - III miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2013 -III miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2014 - I miejsce

Rejonowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2014 - I miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2015 - II miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Chłopców: 2016 – I miejsce

Również wśród dziewcząt są sukcesy:

Powiatowa Licealiada Szkolna Dziewcząt: 2013 - I miejsce

Rejonowa Licealiada Szkona Dziewcząt: 2013 - II miejsce

Powiatowa Licealiada Szkolna Dziewcząt: - 2015 – III miejsce

(Foto z:  https://www.facebook.com/pg/szslowicz/photos/?tab=album&album_id=1320284994658795 ).

Kamil Szkup