Uczciliśmy pamięć tych, którzy odeszli…

30.10.2016 18:32

Pełen zadumy i nostalgii okres poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny sprawia, że często myślimy o tych, których już nie ma wśród nas. Wracają wspomnienia o najbliższych, odwiedzamy ich groby, zapalamy światełka pamięci…

Ludzi, którzy zostawili po sobie głębszy ślad w życiu społeczności, dla której pracowali, tworzyli, a także tych, którzy oddali życie broniąc szczytnych ideałów, czcimy w szczególny sposób.

Jak co roku, kierowani tymi pobudkami, przedstawiciele blichowskiej społeczności pod opieką Małgorzaty Kosiorek, w dniu 28 października 2016 roku udali się na Cmentarz Katedralny w Łowiczu. Tym razem  w niekonwencjonalnej lekcji wychowawczej uczestniczyli uczniowie klasy I technikum agrobiznesu.

Z właściwą temu miejscu powagą, mieli niepowtarzalną okazję dotknąć zamkniętych kart historii dotyczących nauczycieli, wychowawców Blichowskiej Szkoły. W imieniu społeczności naszej szkoły, zaświecili na ich grobach oraz na grobach tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, światełka pamięci.

Tam gdzie była taka potrzeba, pomogliśmy w pracach porządkowych.

 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”   (Józef Piłsudski) 

Małgorzata Kosiorek