Logistycy awansowali do kolejnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

29.10.2016 10:26

Uczeń klasy 3 TL Mateusz Chmurski zakwalifikował się do etapu okręgowego IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Próg punktów, który był wymagany, aby przejść do II etapu, to 23 punkty. II etap olimpiady (okręgowy) odbędzie się 2 grudnia 2016. 4 października punktualnie o godz. 11.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udział w logistycznych zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów.

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. transportu intermodalnego, planowania produkcji, metod ustalania stawek transportowych, kodów kreskowych oraz dystrybucji intensywnej.

Magdalena Piechowska-Malińska, Agnieszka Leśniewska