Spotkanie edukacyjne: Świat w kolorze nadziei

26.05.2011 0:00

Dnia 21 maja 2011 r. młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu udała się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było spotkanie edukacyjne z zakresu ochrony środowiska pt. „Świat w kolorze nadziei” z cyklu „Zielono mi” zorganizowane w hali Atlas Arena. Program spotkania przedstawiał się następująco:

1. Przywitanie przedstawicieli firm przybyłych na spotkanie edukacyjne z zakresu ochrony środowiska.
  2. Zapowiedź programu.
  3. Program części edukacyjnej programu: czym jest edukacja ekologiczna, EKO MEDIA FORUM, stan zasobów wodnych w Polsce, ochrona przyrody, ochrona środowiska w gospodarstwie domowym, akcja „Sprzątanie świata” - Polska, prezentacja filmów o tematyce ekologicznej.
  4. Wywiad z przedstawicielem lokalnego Wydziału Ochrony Środowiska na temat regionalnych problemów z zakresu ochrony środowiska.

Druga część spotkania miała charakter artystyczny - w hali Atlas Arena wystąpił zespół Wilki. Młodzież z ZSP nr 2 oraz wszyscy zebrani w łódzkiej Arenie przywitali muzyków gromkimi brawami. Zespół zaprezentował swoje najnowsze nagrania, ale nie zabrakło także słynnych szlagierów, takich jak „Baśka” czy „Urke”. Występ zespołu trwał ok. 2 godzin. Nie obyło się bez bisu. Młodzież wzbogacona w nową wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz pokrzepiona skoczną melodią piosenek zespołu Wilki wróciła do domu.

Wyjazd zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu Wydział Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa w Łowiczu w ramach „Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej”.

Edyta Sawicka