Poznali Port Lotniczy Łódź i obejrzeli premierową projekcję filmu Wołyń

8.10.2016 18:26

7 października klasa I TLB z p. Magdaleną Piechowską-Malińską i p. Maciejem Wróblem uczestniczyła w wycieczce do Portu Lotniczego Łódź i kina Cinema City.

Na lotnisku uczniowie przeszli odprawę bezpieczeństwa i poznali zasady logistycznej obsługi portu lotniczego. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca służb obsługujących port lotniczy. Uczestniczyli w wykładzie przedstawiciela lotniskowej straży pożarnej, który przedstawił zasady postępowania w razie zagrożenia. Mieli również okazję obejrzeć z bliska lądowanie samolotu i poznać procedury wieży lotniczej kontrolującej przebieg operacji. Przewodniczka po lotnisku zaskoczyła uczniów informacją dotyczącą kryteriów, jakie należy spełnić, aby uzyskać licencję pilota szybowca-minimalny wiek przed pierwszym samodzielnym lotem to 14 lat. Po spotkaniu ze służbami lotniska obejrzeli wstrząsający film Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Wołyń to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Oczami głównej bohaterki, Zosi Głowackiej obserwujemy toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II Wojny Światowej.

Magdalena Piechowska-Malińska