Honorowe Krwiodawstwo

29.09.2016 18:03

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu promowana jest idea Honorowego Krwiodawstwa.  28 września uczniowie po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczestniczyli w akcji honorowego dawstwa krwi zorganizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Łowiczu przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Krew oddało 36 uczniów. Chętnych do wzięcia udziału w akcji było więcej,ale nie wszyscy mogli oddać krew z powodu przeciwwskazań medycznych. W gronie krwiodawców znaleźli się nie tylko uczniowie, ale także absolwenci szkoły. Młodzież udowodniła , że rozumie oczywistą prawdę,iż oddając własną krew- ratuje życie i zdrowie innych ludzi. Na uwagę zasługuje również fakt ,że pięcioro uczniów naszej szkoły  poddało się badaniom dla potencjalnych dawców szpiku.  Taka postawa zasługuje na szczególną pochwałę. Kolejna akcja poboru krwi w ZSP nr 2 zaplanowana jest na 30 listopada. Serdecznie zapraszamy! Naprawdę warto zrobić coś bezinteresownie dla innych!

Maria Mycka