BLICH - Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej A.D.2011

18.04.2011 0:00

16 kwietnia 2011 roku maturzyści z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu brali udział w siedemnastej już Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa z programu duszpasterskiego Kościoła „W KOMUNII Z BOGIEM”. W tym roku na Jasną Górę przyjechało 3500 maturzystów wraz ze swoimi katechetami (świeckimi, kapłanami, siostrami zakonnymi), nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcjami szkół. Tegoroczni abiturienci reprezentowali 61 szkół z 37 parafii Diecezji Łowickiej. Z ZSP 2 w Łowiczu pojechało 88. uczniów z pięciu klas maturalnych i ośmiu nauczycieli: ks. Grzegorz Słomiński, p. Emilia Adamowicz, p. Elżbieta Tataj, p. Jolanta Dębska, p. Krystyna Wilanowska - Biełoszejew, p. Edyta Sawicka, p. Mariusz Szewczyk oraz p. Piotr Sumiński. Uczniowie i nauczyciele z Blichu byli przedstawicielami dekanatu Łowicz - Katedra. Wśród obecnych tego dnia w Częstochowie znaleźli się również: J.E. ks. Bp. Andrzej F. Dziuba oraz kapłani z Kurii Diecezjalnej Łowickiej: ks. Wiesław Wronka, ks. dr Wojciech Osial, ks. Sławomir Sobierajski, ks. Tomasz Jackowski. Pielgrzymi przybyli tego dnia do Częstochowy na Jasną Górę uczestniczyli w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Konferencji, którą wygłosił ks. dr Zbigniew Przerwa, brali udział w Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył Biskup Łowicki - Andrzej Dziuba, zwiedzali także wystawę powołaniową „Tak, lecz dokąd”, którą zorganizowały Siostry Apostolinki. Był również czas na modlitwę osobistą, niektórzy skorzystali z Sakramentu Pokuty. Na koniec maturzyści uczestniczyli w Akcie Zawierzenia. Młodzież Blichowska tegoroczną pielgrzymkę podsumowuje tak: „W komunii z Bogiem chcemy pójść w różne drogi życia. Pragniemy, aby Maryja towarzyszyła nam w naszym życiu, tak samo jak towarzyszyła Jezusowi”.

Piotr Sumiński