„Młoda krew ratuje życie”

12.09.2016 12:22

9 września 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi nastąpiło podsumowanie etapu wojewódzkiego XIII edycji Turnieju  „Młoda krew ratuje życie”. Konkurs adresowany jest do szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, pomaturalnych oraz uczelni wyższych.

Turniej trwał od 1 września 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku. W ramach Turnieju w szkołach odbywały się akcje oddawania krwi połączone z promocją honorowego krwiodawstwa. W tegorocznej edycji konkursu w województwie łódzkim wzięło udział 40 szkół, w których 3203 uczniów oddało prawie 1758 litrów krwi.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach:

- Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa,

- Najwyższy wskaźnik aktywności, czyli ilość krwi oddana w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły,

- Największa ilość oddanej krwi przez uczniów w czasie trwania Turnieju.

Nad wojewódzkim etapem konkursu w okręgu łódzkim patronat honorowy objęli:

- Marszałek Województwa Łódzkiego,

- Łódzki Kurator Oświaty,

- Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu co roku bierze udział w Turnieju. W tegorocznej edycji ZSP nr 2 zajął III miejsce w kategorii „działania promocyjne na rzecz honorowego krwiodawstwa”.

Podczas uroczystego podsumowania Turnieju Marszałek Województwa Łódzkiego pan Witold Stępień oraz Prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK pani Jolanta Chełmińska wręczyli laureatom konkursu statuetki oraz dyplomy.

Cieszymy się ogromnie z wyróżnienia jakie otrzymała nasza szkoła i mamy nadzieję na kolejne sukcesy.

Maria Mycka