Wyróżnienie dla Adriana Pietrzaka w konkursie Irlandia - kraj zielonej wyspy

17.04.2011 0:00

Dnia 16 kwietnia 2011 roku w Muzeum w Łowiczu rozstrzygnięto konkurs plastyczny Irlandia - kraj zielonej wyspy. Celem konkursu było poznanie tradycji, historii, kultury Irlandii. Organizatorami byli: Ambasada Irlandii w Warszawie, Konsulat Irlandii w Poznaniu i Urząd Miejski w Łowiczu. Z ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu brało udział dwóch uczniów: Adrian Rejnis i Adrian Pietrzak z klasy I TMR a. Namalowali oni prace plastyczne inspirowane krajobrazami Irlandii. Adrian Pietrzak otrzymał wyróżnienie za rysunek przedstawiający krajobraz wyspy. Praca została wykonana pastelami łączonymi z farbami plakatowymi. Do konkursu przygotował ucznia nauczyciel Grzegorz Słoma. Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy spotkania obejrzeli bardzo ciekawą wystawę fotograficzną: Irlandia - Kolor Przestrzeń Faktura, której autorką jest pani Dominika Remez Sikorska. Artystka zaprezentowała na niej krajobrazy, zabytki Irlandii.

Grzegorz Słoma