Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

14.04.2011 0:00

Ewelina Jędrzejczyk, Joanna Suder, Katarzyna Rolewska - etap diecezjalny

Trzy uczennice z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki brały udział w etapie diecezjalnym XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który miał miejsce 11 kwietnia 2011 roku w Skierniewicach.

Były to: Katarzyna Rolewska z 2 kl. Technikum Turystyki Wiejskiej i Technikum Agrobiznesu, Joanna Suder z 1 kl. Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego i Technikum Technologii Żywności oraz Ewelina Jędrzejczyk z 3 klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Zakres tematyczny tegorocznej edycji konkursu obejmował Pisma Świętego Pawła (Biblia Tysiąclecia, wyd. V) : 1-2 do Tesaloniczan; 1-2 List do Koryntian; List do Galatów; List do Filipian; List do Rzymian; List do Kolosan; List do Efezjan; List do Filemona; 1-2 List do Tymoteusza; List do Tytusa.

Konkurs ten jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jestzachęcenie młodych ludzi do czytania i poznawania Biblii, zgłębiania historii Zbawienia, inspiracja do odkrywania aktualności Bożego Słowa, a także budowanie wspólnoty wśród „młodego” Kościoła. Cel ten młodzież szkoły blichowskiej zrealizowała.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (w etapie szkolnym bierze udział zawsze po kilkudziesięciu uczniów - w tym roku miał on miejsce 14.03.2011 r.). Więcej o Konkursie można przeczytać na www.civitaschristiana.pl (zakładka: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej).

Młodzież do Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowywali katecheci - p. Emilia Adamowicz oraz p. Piotr Sumiński. Nauczycielami wspierającymi były: p. Donata Skierska i p. E. Sawicka - obie uczą języka polskiego.

W roku szkolnym 2010/2011 młodzież z naszej szkoły brała również udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Eliminacje szkolne przeszły też trzy uczennice: Monika Szczepańska z 3 kl. Technikum Agrobiznesu, Aleksandra Antosik z 4 kl. Technikum Logistycznego oraz Weronika Wiśniewska z 2 kl. Technikum Turystyki Wiejskiej i Technikum Agrobiznesu. Wszystkie trzy reprezentowały naszą szkołę podczas etapu diecezjalnego. Do tej Olimpiady uczennice przygotowywali: p. Emila Adamowicz i p. Piotr Sumiński.

Piotr Sumiński