Grill z dziećmi z "Tęczy" na Blichu

5.06.2016 22:07

Dnia 3 czerwca mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole grupę wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza”. Dzieci przyjechały do nas z Kutna wraz z wychowawczyniami oraz Panią Dyrektor Dorotą Ćwirko-Godycką. Była to rewizyta po zeszłorocznej wspólnej Wigilii w Kutnie.

Uczniowie klasy III kształcącej w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z nauczycielkami Iwona Bogusiewicz-Kuś oraz Urszulą Surmą przeprowadzili warsztaty kulinarne dla swoich kolegów i koleżanek.

Nasi uczniowie zaplanowali dla Wychowanków „Tęczy” grilla na powietrzu, aby w przyjemnej atmosferze spożyć wspólnie przygotowane potrawy. Dodatkowo dla dzieci przygotowano podchody z zadaniami i zagadkami dotyczącymi kulinariów, ciekawostek o naszej szkole i Łowiczu. Trasa podchodów wiodła od budynku C poprzez pola Blichowskie, gospodarstwo szkolne, główny budynek B oraz warsztaty, gdzie dzieci mogły wypróbować symulator nauki jazdy. Dzięki temu dzieci dobrze się bawiły a jednocześnie mogły nas lepiej poznać.

Po wspólnym biesiadowaniu wręczono nagrody dla uczestników podchodów i warsztatów kulinarnych. Na przyszły rok otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Dyrektor placówki na poprowadzenie warsztatów w Kutnie.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkoły na Blichu za zaangażowanie, wsparcie i życzliwość.

Dziękujemy również sponsorom produktów na biesiadę: Panu Ireneuszowi Zolichowi z firmy „Royal” z Popowa oraz Pani Emilii Majchrzak z PHU „Czaruś” z Sypnia.

 

Iwona Bogusiewicz-Kuś, zdjęcia Rafał Koprowski 2 TIN