Logistycy z Blichu uczą się w siedzibie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

21.05.2016 19:54

20 maja 2016 r. uczniowie z 1,2 i 3 klasy logistycznej uczestniczyli pod opieką Magdaleny Piechowskiej-Malińskiej i Macieja Wróbla w szkoleniu prowadzonym przez pracowników Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Prezes zarządu ŁKA Andrzej Wasilewski, wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych logistycznych przekazał uczniom informacje o ofercie i planach łódzkiej kolei jak również dane dotyczące wykonywanych przewozów. Ciekawym punktem warsztatów była możliwość obejrzenia zaplecza technicznego.

Podczas spaceru po zapleczu uczniowie zobaczyli proces reprofilacji profili kół pojazdów kolejowych i mycie zespołu trakcyjnego. Warsztaty dla naszych logistyków współorganizowała Karolina Gajewska, przedstawicielka logistycznego koła naukowego z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Magdalena Piechowska-Malińska