II miejsce w konkursie powiatowym Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Łowickiej

14.04.2011 0:00

Dnia 14 kwietnia 2011 roku w ZSP Nr 4 w Łowiczu odbył się I powiatowy konkurs Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Łowickiej. Uczniowie z Blichu zajęli w nim drugie miejsce. Celem konkursu jest propagowanie kultury regionu i pielęgnowanie tradycji ludowych. Tegoroczna edycja konkursu regionalnego złożona była z 8 konkurencji: rozwiązanie testu prze drużynę, przygotowanie przez uczestników kroniki na temat: "Miejsce z którego pochodzę", prezentacji zdjęć Łowicza dawniej i dziś, 2 bukietów kwiatów z bibuły, palmy wielkanocnej, wycinanki robionej w czasie trwania konkursu, dekoracji koszyczka wielkanocnego oraz zaprezentowania krótkiego obrzędu w dowolnej formie. Uczniowie; Michalina Kosiorek, Małgorzata Kaczor, Katarzyna Kaczor, Sylwia Płuska, Witold Zakościelny, Krystian Wójcik, Łukasz Stańczyk przygotowali pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Grzegorza Słomy wszystkie elementy konkursowe.

Grzegorz Słoma