Czterech wspaniałych z Blichu

29.04.2016 20:22

ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu kształci wszechstronnie, to prawda powszechnie znana. Ten wieloznaczny tytuł nie jest bynajmniej zapowiedzią artykułu o dokonaniach Spidermana, Batmana, Supermana czy Janosika. Poświęcony będzie czterem chłopcom z Blichu, którzy w II Ogólnowojewódzkim Konkursie „Bezpieczna Polska” w klasyfikacji szkół uplasowali się na I miejscu.

Byli to: Dominik Kowalski z oddziału drugiego kształcącego w zawodzie technik logistyk, Piotr Ulatowski z oddziału trzeciego kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, Rafał Pietrzak z oddziału pierwszego kształcącego w zawodzie technik informatyk i Artur Stefański z oddziału pierwszego kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Czterech wspaniałych pod kierunkiem Waldemara Osicy zmierzyło się z zagadnieniami z zakresu obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego. Są one elementem kształtowania postaw patriotycznych. Fenomen reprezentantów łowickiego Blichu polega na tym, że stanęli w szranki z uczniami ze szkół posiadającymi typowo obronne profile kształcenia.

Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. Elżbieta Psyk – Piotrowska, Joanna Gosławska, Anna Wierucka, Łukasz Marciniak przysłała panu Waldemarowi Osicy komunikat zawierający wyniki końcowe II Ogólnowojewódzkiego Konkursu „Bezpieczna Polska". Prezentują się następująco:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu – 78,89% poprawnych odpowiedzi,

2. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach – 78,89% poprawnych odpowiedzi,

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim – 77,378% poprawnych odpowiedzi,

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie – 73,33 poprawnych odpowiedzi,

5. Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym – 71,11% poprawnych odpowiedzi,

6. I LO w Łowiczu – 66,67% poprawnych odpowiedzi,

7. III LO w Piotrkowie Trybunalskim – 66,67% poprawnych odpowiedzi,

8. Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli – 54,00% poprawnych odpowiedzi,

9. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie – 53,33% poprawnych odpowiedzi.

Przypomnijmy, że etap finałowy II Ogólnowojewódzkiego Konkursu „Bezpieczna Polska” odbył się 19 kwietnia 2016 r. w gmachu Uczelni Nauk Społecznych przy ul. Kamińskiego 21 w Łodzi. Szczegółowe wyniki zostały ogłoszone kilka dni później.

Piotr Sumiński i Waldemar Osica